Vavřinec Klener

Články autora

Nemusíme ani vyčkávat na definitivní sečtení všech korespondenčních hlasů, od nichž tentokrát nelze čekat tak zásadní vliv jako při loňských extrémně těsných prezidentských volbách, abychom mohli výsledek rakouských voleb označit za jeden z nejpříznivějších, jaký pravici v Evropě v posledních letech potkal.
O projevech Donalda Trumpa si můžeme myslet své, ale nemůžeme mu upřít, že někdy dokáže vystihnout podstatu, jako při nedávném projevu na půdě OSN.
Blíží se britské parlamentní volby. Po zkušenostech z Rakouska, Nizozemska, Spojených států či Francie by se dalo čekat, že nás média budou zásobovat varováními před extremismem a populismem Jeremyho Corbyna. Ale neděje se tak.

Články

Článek
Prezident Zeman si zaslouží přísné reakce, je ale třeba zachovat chladnou hlavu. Odlišujme mezi skutečným porušením ústavy a pouhou (byť nevkusnou) politickou strategií. A v příštích volbách pamatujme na to, že prezidentem by měla být zralá osobnost.

Články

Článek
Nový americký prezident nezřídka vzbuzuje rozpaky, personální politika se mu ale zatím daří. Jedním z jeho posledních úspěchů je nominace Neila Gorsucha do Nejvyššího soudu.