POZVÁNKA: Směřuje ČR na Západ, nebo na Východ?

Zveme vás na velkou debatu Pravého břehu o české politice, ekonomice a médiích, která proběhne v rámci Festivalu demokracie při Fóru 2000.

V některých společenských kruzích v Česku roste náklonnost k ruskému a čínskému autoritativnímu režimu, stejně jako nedůvěra v klasickou liberální demokracii a skepse vůči tradiční politice. Objevují se pokusy o oligarchizaci politiky a o propojení politické, ekonomické a mediální moci. Může tato výbušná směs ohrozit demokratické základy České republiky? A pokud ano, jak tomu čelit?

Na tyto otázky odpoví hosté debaty Směřuje ČR na Západ, nebo na Východ? Vnitřní politika, zahraniční orientace, ekonomika, média.

Akce se koná 10. října 2017 od 15 hodin v Knihovně Václava Havla, Ostrovní 13, Praha.

Pozvání přijali:

Stanislav Balík

 

Stanislav Balík, politolog, vedoucí Katedry politologie Fakulty sociálních studií MU. Autor odborných monografií a řady článků. Specializuje se na moderní českou politiku, komunální politiku a nedemokratické režimy.

 

Dalibor Balšínek

 

Dalibor Balšínek, novinář a manažer, šéfredaktor internetového deníku Echo24 a tištěného Týdeníku Echo. V mediální sféře působí od poloviny 90. let, pracoval v redakcích i v managementu řady českých médií.

 

Jefim Fištejn

 

Jefim Fištejn, publicista a esejista, poradce prezidenta Radio Free Europe. Pracoval jako překladatel a novinář, po podpisu Charty 77 byl donucen k emigraci. Stál v čele Lidových novin a vedl ruské vysílání RFE/RL.

 

Lubomír Kopeček

 

Lubomír Kopeček, politolog. Odborně se zaměřuje na českou a slovenskou politiku, politické systémy a teorii demokracie. Autor četných odborných studií o klíčových fenoménech a osobnostech naší polistopadové politiky.

 

Karel Kříž

 

Karel Kříž, ekonom, předseda představenstva poradenské společnosti Value Added, ekonomický komentátor. Působil v Ekonomickém ústavu ČSAV, ve vedení Lidových novin a Mladé fronty a v orgánech velkých společností.

 

Více informací a kompletní program 21. ročníku konference Forum 2000 najdete na webu a Facebooku.