Petr Kaniok

Petr Kaniok

Články autora

Další dějství sporu o migrační kvóty ukazuje, že politickým špičkám Evropské unie velmi záleží na dodržování pravidel – tedy někdy a u někoho.
Prestižní britský think-tank Chatham House nedávno vydal obsáhlou studii názorů na aktuální a budoucí otázky evropské integrace ve vybraných členských státech EU.
Nedlouho po tom, co vášnivá debata o uprchlické krizi konečně trochu utichla, se v Česku opět bavíme o utečencích. Tentokrát v souvislosti s rozhodnutím vlády, že nebude respektovat dohodu o uprchlických kvótách.
Od zvolení Donalda Trumpa prezidentem USA ještě neuplynul týden, aby některý z evropských politiků nezpochybnil pevnost a funkčnost transatlantické vazby. Naposledy tak v předposledním květnovém týdnu učinila poměrně hlasitě Angela Merkelová.
Značnou nevoli části českých europoslanců vzbudila snaha politické skupiny Evropské lidové strany debatovat na plénu Evropského parlamentu o riziku politického zneužití médií v České republice. Pikantní je, že proti záměru evropských lidovců se postavili jejich čeští členové – například Michaela Šojdrová, Tomáš Zdechovský či Stanislav Polčák.