Evropa, ne Brusel

Články

Článek
Vize budoucnosti evropské integrace, kterou 13. září představil předseda Komise Jean-Claude Juncker ve svém Poselství o stavu Unie, představuje symbolickou tečku za nadějemi na pozitivní reformu EU. Junckerova „jednotnější, silnější a demokratičtější Unie“ nenabízí nic jiného než centralizaci a další posun doleva.

Články

Článek
Pravidelný komentovaný výběr z legislativy EU: Víte, kolik byste měli baštit vitamínu B2? – „Éčka“ v potravinách budí emoce – Zdravá zvířata, zdraví lidé – Za potravinový řetězec spravedlivější

Články

Článek
Pravidelný komentovaný výběr z legislativy EU: Expertní skupina pro udržitelné finance vydala svá první doporučení – i sociální bydlení musí být udržitelné – Plní EU cíle definované v megastrategii Evropa 2020? – A kdy budeme mít německé platy?
Další dějství sporu o migrační kvóty ukazuje, že politickým špičkám Evropské unie velmi záleží na dodržování pravidel – tedy někdy a u někoho.

Články

Článek
Pravidelný komentovaný výběr z legislativy EU: Eritrean Huruy se dostal díky kvótám z Itálie do Portugalska – Jean-Claude Juncker je smutný, že Česko neplní uprchlické kvóty – Není čas ztrácet čas – Rostlinný sýr je oxymorón...
Prestižní britský think-tank Chatham House nedávno vydal obsáhlou studii názorů na aktuální a budoucí otázky evropské integrace ve vybraných členských státech EU.