Evropa, ne Brusel

Články

Článek
Pravidelný komentovaný výběr z legislativy EU: Eritrean Huruy se dostal díky kvótám z Itálie do Portugalska – Jean-Claude Juncker je smutný, že Česko neplní uprchlické kvóty – Není čas ztrácet čas – Rostlinný sýr je oxymorón...
Prestižní britský think-tank Chatham House nedávno vydal obsáhlou studii názorů na aktuální a budoucí otázky evropské integrace ve vybraných členských státech EU.

Články

Článek
Evropská komise 31. května předložila další ze série diskusních dokumentů, tentokrát k tématu hospodářské a měnové unie. Text předkládá vizi centralizované fiskální a transferové unie s postupující harmonizací hospodářských a sociálních politik. Jinými slovy: Marasmus centralismu a sdílených dluhů.

Články

Článek
Pravidelný komentovaný výběr z legislativy EU: Bezpečnost klidně zprivatizujme – Mario Draghi dostal zlatou medaili – Střet letadla s ptákem je mimořádnou okolností – Uber není „služba informační společnosti“...
Nedlouho po tom, co vášnivá debata o uprchlické krizi konečně trochu utichla, se v Česku opět bavíme o utečencích. Tentokrát v souvislosti s rozhodnutím vlády, že nebude respektovat dohodu o uprchlických kvótách.
Když nevíš kudy a kam, vytáhni ze skříně abstraktního bubáka. Dnes se straší periférií, kde Česko údajně skončí, nebude-li bezvýhradně následovat hlavní proud evropské integrace. To není racionální evropská politika.

Články

Článek
Po sametové revoluci se Česko vydalo na cestu do západních struktur. Vstup do EU a NATO přinesl prosperitu, bezpečnost a pocit určité dějinné finality. Návrat na Západ se podařil, což svádí k lehkovážnosti. Dějiny však neskončily.

Články

Článek
Pravidelný komentovaný výběr z legislativy EU: Záruka EU pro mladé nic nezaručuje – Svatá válka svaté Kateřiny Konečné – Hate speech a fake news nedají europoslancům spát – Viktor Orbán vystoupil na horké půdě pléna Evropského parlamentu...