Články

Články

Článek
Pravidelný komentovaný výběr z legislativy EU: Eritrean Huruy se dostal díky kvótám z Itálie do Portugalska – Jean-Claude Juncker je smutný, že Česko neplní uprchlické kvóty – Není čas ztrácet čas – Rostlinný sýr je oxymorón...

Články

Článek
Antihospodářská politika Evropské unie, direktivní rozhodování Evropské centrální banky i rétorika Bruselu znamenají v lecčem návrat do 70. a 80. let. Na tuto paralelu poukazovali až doposud výlučně ekonomové z bývalých komunistických států. Nová stať německého ekonoma Hanse-Wernera Sinna je proto průlomová.

Články

Článek
„Já jsem do politiky nechtěl, vy jste mě zplodili,“ hřímal Andrej Babiš na pravicové politiky při řešení kauz Čapí hnízdo a korunových dluhopisů. Toto klišé vytahuje pokaždé, když se dostane do úzkých. Na obou jeho polovinách je paradoxně trochu pravdy. Ne však celá.

Články

Článek
Evropská komise 31. května předložila další ze série diskusních dokumentů, tentokrát k tématu hospodářské a měnové unie. Text předkládá vizi centralizované fiskální a transferové unie s postupující harmonizací hospodářských a sociálních politik. Jinými slovy: Marasmus centralismu a sdílených dluhů.

Články

Článek
Pravidelný komentovaný výběr z legislativy EU: Bezpečnost klidně zprivatizujme – Mario Draghi dostal zlatou medaili – Střet letadla s ptákem je mimořádnou okolností – Uber není „služba informační společnosti“...