Články

Články

Článek
„Jsou věci, které mohou zmizet, pokud na nich lidé nelpí a nekultivují je. Například demokratické struktury. Pokud ty zmizí, není to pokrok, jenž je vytlačil, nýbrž jejich mizející oceňování, které je dává všanc,“ píše v aktuálním čísle Kontextů Thomas Will.

Články

Článek
Vize budoucnosti evropské integrace, kterou 13. září představil předseda Komise Jean-Claude Juncker ve svém Poselství o stavu Unie, představuje symbolickou tečku za nadějemi na pozitivní reformu EU. Junckerova „jednotnější, silnější a demokratičtější Unie“ nenabízí nic jiného než centralizaci a další posun doleva.

Články

Článek
Bývám dotazován, proč se jako intelektuál přidávám pouze k pravici a tvrdě kritizuji pouze levicové, případně populistické myšlení a praxi. Odpověď je sice nasnadě: odpovídá to mým dlouhodobým politickým postojům. Nicméně cítím, že je zapotřebí cosi dodat. Totiž kritiku pravice.

Články

Článek
Chalífát se bortí. Jaký bude další krok radikálů z Islámského státu? Útoky z Manchesteru, na London Bridge, íránský parlament a mauzoleum ajatolláha Chomejního mohou být jen ochutnávkou toho, co přijde, až džihádisté ztratí území a uchýlí se k partyzánskému způsobu boje.

Články

Článek
Pravidelný komentovaný výběr z legislativy EU: Víte, kolik byste měli baštit vitamínu B2? – „Éčka“ v potravinách budí emoce – Zdravá zvířata, zdraví lidé – Za potravinový řetězec spravedlivější

Články

Článek
Pokud se chceme přibližovat životnímu standardu vyspělých zemí, musíme udržet růstovou výkonnost ekonomiky. To vyžaduje omezení vznikajících regulací a odstraňování jejich existujících zásob. Těch dovážených z Bruselu i těch, které si vytváříme sami.

Články

Článek
Skoro každé léto kolem 21. srpna beru do rukou knížku Osmašedesátý Petra Pitharta, která poprvé vyšla v roce 1980. A to proto, že je z mnoha důvodů opravdu dobrá.

Články

Článek
Následující text je upravenou závěrečnou kapitolou knihy Manifest čtyř: program pro přátele svobody, vycházející z tvůrčí dílny Stanislava Balíka, Petra Fialy, Jiřího Hanuše a Františka Mikše, čtyř dlouholetých přátel, kteří již téměř čtvrt století společně vytvářejí konzervativně-liberální myšlenkové centrum.