Články

Články

Článek
Českou veřejností hýbe inkluze. Veřejná debata o inkluzi se často mění v kanál emocí, nenávisti a bezcitnosti. Je to trochu nepochopitelné, protože každému se může stát, že se to bude týkat třeba jeho dítěte. Jak k inkluzi přistupovat věcně a v kontextu celkového společenského vývoje?

Články

Článek
„České republice hrozí ve volbách 2017 pád na politické dno,“ říká Petr Fiala. Co si myslí členové a spolupracovníci Pravého břehu? Nejsme už na dně? A jak z toho ven?

Články

Článek
Severoatlantická aliance, garant bezpečnosti v Evropě, prochází již delší dobu krizí svého účelu. NATO jsme vnímali jako věčného garanta míru a bezpečnosti, jako trvalé společenství hodnot. Ve skutečnosti je vojenskou aliancí, která vznikla v určitém dějinném kontextu. A časy se mění.

Články

Článek
Centrum transatlantických vztahů vysoké školy CEVRO Institut (PCTR) ve spolupráci s Hanns Seidel Stiftung Vás zve na veřejnou přednášku „Evropské Německo, anebo německá Evropa?“, která se uskuteční ve čtvrtek 25. května 2017 od 17:00 do 19:00 hodin v atriu vysoké školy CEVRO Institut (Jungmannova 17, Praha 1).

Články

Článek
Prezident Zeman si zaslouží přísné reakce, je ale třeba zachovat chladnou hlavu. Odlišujme mezi skutečným porušením ústavy a pouhou (byť nevkusnou) politickou strategií. A v příštích volbách pamatujme na to, že prezidentem by měla být zralá osobnost.

Články

Článek
Po sametové revoluci se Česko vydalo na cestu do západních struktur. Vstup do EU a NATO přinesl prosperitu, bezpečnost a pocit určité dějinné finality. Návrat na Západ se podařil, což svádí k lehkovážnosti. Dějiny však neskončily.